Okrasné záhrady na kľúč

Okrasné záhrady

Ten, kto miluje a buduje záhradu, vytvára si svoj súkromný raj priamo v bezprostrednej blízkosti domova. Zmeňte aj vy okolie svojho domu na oázu slnka, vody, zelene a pokoja a príroda sa vám odvďačí oku lahodiacim a dušu hladiacim spôsobom. Veď nie nadarmo sa hovorí, že záhrada bola stvorená ako potrava srdca.

Čo potrebuje každá záhrada?

Originalitu
Aby záhrada získala ambíciu stať sa súkromným rajom, mala by v prvom rade odrážať osobnosť svojho majiteľa. Vaše túžby, predstavy a sny nech sa stanú základným vodítkom pri výbere štýlu a konečného dizajnu vašej súkromnej oázy. Ste kreatívny človek milujúci extravaganciu alebo skôr uprednostňujete usadlú klasiku? Pretavte svoje preferencie do realizácie záhrady a zaručene si ju zamilujete. Výber štýlov a prevedení je v súčasnosti skutočne široký, nechajte sa inšpirovať a vytvorte si záhradu svojich snov.

Súzvuk s prírodou
Záhrada je živým objektom a neexistuje izolovane od okolitého prostredia. Aby mohla rásť a prekvitať, mala by byť navrhnutá a zrealizovaná v súlade s lokálnym prírodným bohatstvom. Len tak môže byť zabezpečené jej prospievanie bez náročnej starostlivosti a údržby. Príroda sa už postará o to, aby pre vás vytvorila miesto na zemi, ktoré bude estetickým zážitkom a synonymom relaxu. Hľadajte preto inšpiráciu v miestnej krajine a tradícii.

Ľudskú ruku
Príroda je tá najmocnejšia čarodejnica, ale nie vždy nám vykúzli svoje zázraky na počkanie priamo v našom exteriéri. Spravidla jej musíme trošku pomôcť a ona sa nám náležite odmení a dovedie naše dielo do dokonalosti. Túžite po modernej záhrade s množstvom okrasnej zelene, padajúcej a tečúcej vody, skvostnými kamennými útvarmi a výhľadom na krištáľovo čisté jazierko? Moderná záhrada si takéto a podobné dizajnové prvky priam pýta. Vsaďte ich do svojho exteriéru a pozorujte ako sa v okamihu zmení na skutočný kúsok raja na zemi. Viete, kedy strihať tuje?

Uložiť