Drevený záhradný nábytok

Vyberáme záhradný nábytok

Neodmysliteľným doplnkom každej záhrady alebo terasy je záhradný nábytok. Dokáže nám poskytnúť miesto na oddych a relaxáciu. Ale aký konkrétny druh nábytku zvoliť? V dnešnej modernej dobe je v ponuke niekoľko druhov materiálov nábytku. Preto, aby sa vám vyberalo ľahšie, pozrieme sa na jednotlivé typy materiálov podrobnejšie. Medzi základné typy patrí:

Ratanový nábytok

Vyberáme záhradný nábytok

Hodí sa do exteriéru, ale aj do interiéru, čiže jeho výhodou je široké využitie, nielen do záhrady. Pôsobí prírodne, je to ľahký materiál s minimálnymi požiadavkami na údržbu. Skvele zapasuje všade tam, kde chceme podporiť prírodný motív. Ďalšou jeho pridanou hodnotou je nadčasový vzhľad a dizajn.

Hliníkový nábytok

deck-chair

Dizajnovo patrí medzi modernejšie druhy nábytku do záhrady. Obľúbený je pre svoju pevnosť, ľahkú údržbu, dlhú životnosť (odolný voči vonkajším vplyvom) a elegantný vzhľad.

Plastový nábytok

tables-and-chairs

Hovorí sa, že v jednoduchosti je krása. Preto milovníci jednoduchých vecí volia práve tento druh nábytku. Veľmi ľahko sa prenáša, očisťuje od nečistôt a má všetky výhody plastových výrobkov, teda aj dlhú životnosť. Výhodou je aj jeho cena a odolnosť voči všetkým typom počasia. Hádam jediným mínusom je nestálosť farby, hlavne v letných mesiacoch.

Drevený nábytok

Milovníci klasiky určite uprednostnia tento druh nábytku. Drevo nás najviac spája s prírodou. Pokiaľ sa o neho dobre staráme, tak nám aj dlho vydrží. Nevýhodou je však jeho vyššia cena.

garden

Nech už si zvolíme akýkoľvek druh nábytku, dôležité je vybrať si kvalitu. Ako ju rozpoznať? Hlavným ukazovateľom je doba záruky. Nábytok, ktorý má záruku aspoň 5 rokov bude totižto určite kvalitnejší ako ten, na ktorý sa viaže záruka iba 2 roky.

Nakupovať by sme mali iba u priamych výrobcov nábytku, kde nám vedia zabezpečiť, že v prípade akejkoľvek potreby si budeme vedieť kedykoľvek zakúpiť ten istý model nábytku (ak sa napr. rozhodneme dokúpiť si nábytok navyše). Tak isto si všímajme aj hrúbku materiálu, najmä pri dreve alebo kove. Platí, že čím hrubší materiál, tým dlhšia životnosť a pevnosť materiálu. Ak nám to dovolia financie, voľme radšej ergonomicky tvarovateľný nábytok (kreslá), aby sme sa v ňom pohodlnejšie cítili.

chair

Tak, či onak, každý druh nábytku má svoje plusy aj mínusy. Je len na nás, ako sa rozhodneme. Treba ale pamätať na to, že za kvalitu sa pripláca.

Zdroj/foto: stylovebyvanie.sk

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť