Kameň v záhrade - vodopád

Kameň v záhrade

Kameň je neodmysliteľnou súčasťou prírody, a preto ho môžeme využiť v interiéri aj exteriéri. Dnes sa budeme venovať využitiu kameňa v záhrade, nakoľko je jeho pole pôsobnosti skutočne široké. Kde všade a akým spôsobom môžete zakomponovať kameň do záhradnej architektúry sa dozviete na nasledujúcich riadkoch.

Skalka

Asi najviac využívanou možnosťou, ako zakomponovať kameň do záhrady je vytvoriť si skalku. Skalka predstavuje umelo vytvorený architektonický prvok v záhrade, ktorý má pripomínať prírodnú scenériu. Skalka môže byť skvelou dominantou vo vašej záhrade.

skalka

Môže byť jednoduchá, ale ak máte odvahu, môžete vyskúšať aj zložitejšie a rozsiahlejšie varianty s náročnejšími druhmi rastlín. Vašej fantázii sa medze nekladú. Pri skalke však platí jedno pravidlo, na ktoré by ste nemali zabudnúť. A to je, že by ste sa o ňu mali starať pravidelne a systematicky. Inak sa jej výnimočnosť stratí.

Kamenný chodník

Kamenný chodník dokáže záhrade dodať nový šmrnc. Nemusí to byť pás kameňa, stačí porozhadzovať pár okruhliakov alebo pár kusov štiepaného kameňa a nový dizajn vašej záhrady je hotový. Takýto chodníček má hneď dve funkcie. Jednou je jeho praktická stránka a druhou zase estetická. Dnes je na trhu množstvo druhov kameňa, ktoré sú vhodné na vybudovanie záhradného chodníka. Stačí si iba vybrať a pustiť sa do práce.

stone-steps

Záhradné jazierko

Odjakživa ste túžili po malom jazierku, z ktorého by príjemne žblnkotala voda? Tak potom je ten správny čas na jeho realizáciu. Každé jazierko je spájané s kameňom. Môžete ho použiť na vyloženie jazierka, ale aj na dekoráciu okolo, či vytvoriť kamenné jazierko z útrob, ktorého bude vyvierať voda. Opäť platí, že možností je neúrekom.

vodopady

Ďalšími zaujímavými možnosťami, ako zakomponovať kameň do vašej záhrady je napríklad kamenný plot alebo suchý múrik. Ak v suchom múriku necháte pár otvorov, ktoré neskôr doplníte hlinou a rastlinami, vaša záhrada bude opäť výnimočná.

Zdroj/foto: stylovebyvanie.sk

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť